E hënë, 1 Qershor, 2020
16 C
Tirana

“Kisha frikë”, flet 15-vjeçari që u keqtrajtua nga policia

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Punonjësi i policisë që shihet në këtë video teksa qëllon një 15-vjeçar që kishte thyer rregullat e karantinës, është pezulluar nga detyra.

Edhe 3 kolegët e tij që kanë shoqëruar adoleshentin në komisariat po hetohen nga Drejtoria e Standardeve mbi veprimet e tyre gjatë shoqërimit.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së premtes pranë liqenit artificial në kryeqytet. Sarandi Çobo, ka qenë duke lëvizur me biçikletë jashtë orarit kur është ndaluar nga policia.

Në një interviste për “Tv Klan” ai tregon versionin e tij për ngjarjen:

“Dola xhiro nga liqeni me shokun tim. Kur u përballa me policinë iu thashë se kisha humbur rrugën, dhe në momentin që më ndaluan kisha frikë se mos më merrnin biçikletën se nuk ishte e imja. Jam shumë i hutuar dhe nuk mbaj mend shumë gjëra”.

Policët nuk i kanë besuar versionit të humbjes së rrugës dhe për këtë arsye e kanë ndëshkuar administrativisht.

Lexo edhe :   Kultivonin kanabis në Kukës, bien në pranga dy të rinjtë

Nëna e adoleshentit, teksa tregon fotot me shenjat e dhunës, thotë se veprimet e policëve janë të patolerueshme. Ndaj kërkon drejtësi.

Pak ditë më parë ndaj disa drejtuesve të policisë u morën masa për lejim të qytetarëve në kodrat e liqenit jashtë orarit të lëvizjes.

Për rastin reagoi edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili tha se dhuna është fytyra e shtetit të Ramës dhe oferta e tij e vetme për njerëzit. /Tv Klan

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Djali u dhunua nga policia, Zaida Çobo shfaqet për herë të parë në ekran pas ngjarjes

Nëna e djalit të dhunuar nga policët, e cila pati një përplasje të fortë edhe me Ardi Veliun, është shfaqur për herë të parë...

1 qershori në kohë pandemie, ja se çfarë thotë Rama

Edhe kryeministri Rama i është bashkuar klasës politike, që përcjell urimin për 1 qershorin. Kreu i qeverisë e ka nisur mëngjesin e sotëm me...

Meta jep mesazhin e rëndësishëm që në mëngjes

Teksa uron për 1 qershorin, kreu i shtetit Ilir Meta është kujdesur për të përcjellë edhe një mesazh të fortë. Me anë të një postimi...

Tmerr në Durrës, 35 vjeçarin e plagosin dhe e mbajnë peng për disa orë

Dy persona, 24 dhe 33 vjeç janë vënë në pranga, pasi një ditë më parë kanë goditur me sende të forta një 35 vjeçar....

Aksidentohet nëna me dy fëmijë në Rinas, dërgohen në spital

Një aksident me pasojë dy të plagosur, ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme. Dy fëmijë të mitur, 13 dhe 15...
WhatsApp KONTAKTO TT