E diel, 5 Prill, 2020
14 C
Tirana

Kinë/ Nis dezinfektimi i parave, futen në ‘karantinë’ (FOTO-VIDEO)

Lexo edhe ...

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Kina ka filluar dezinfektimin e kartëmonedhave, kjo si një masë për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Lajmi u njoftua nga zv/guvernatori i bankës qendrore kineze, Fan Yifei. Ky i fundit sqaroi se do të përdoren rrezet ultravjollcë ose temperaturat e larta për dezinfektimin e kartëmonedhave, të cilat më pas do të vulosen dhe izolohen.

Pas periudhës së “karantinës”, kohëzgjatja e së cilës do të varet nga ashpërsia e epidemisë në rajon, kartëmonedhat mund të rihidhen në qarkullim.

Nga frika e virusit vdekjeprurës, shumë kinezë tashmë po kufizojnë përdorimin e kartëmonedhave, duke parapëlqyer blerjet në internet.

Eshtë e nevojshme, – tha zv / guvernatori, në minimizohet përdorimi i kartmonedhave  “për të ruajtur sigurinë dhe shëndetin e përdoruesve”. Përveç kësaj, Fan Yifei tha se transfertat bankare midis provincave janë pezulluar.

Kina ka njoftuar për një rënie të rasteve të reja të koronavirusit, për të tretën ditë radhazi. Epidemia që aktualisht ka përfshirë Kinën, ka prekur edhe dhjetëra kompani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Spaho: Policia jonë rri dhe ha fara, shteti s’është në gjendje të vendosë rregull

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shprehet se shteti nuk është në gjendje të vendosë rregull në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT