E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Nga sot Chiara nuk është më “mbretëresha e Instagram-it” në Itali, ndërsa Khaby numëron tashmë mbi 24 milionë ndjekës në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

I riu ka marrë vëmendjen në gazetat ndërkombëtare, si një nga njerëzit më të ndjekur në rrjetet sociale në mbarë botën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

Në muajin mars të vitit të shkuar, Khaby vendosi të hapte një adresë në TikTok për të realizuar disa video gazmore, si një lloj reagimi për disa video të çuditshme që qarkullojnë nëpër rrjet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

Këto video arritën shpejt një sukses shumë të madh, dhe u shpërndanë kudo me shpejtësi duke i dhënë Khaby-t famën që ai ka sot.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...