E shtunë, 21 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

“Këtu jemi”/ Paralajmëron Vasili: Do ta shihni si do të goditen pagat e pensionet

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Ky është qyteti që nuk do e shohë dritën e diellit për 2 muaj

Një qytet në Alaska, i ka thënë ''lamtumirë'' dritës së diellit për dy muajt e ardhshëm. Dielli u ngrit dhe perëndoi në Utqiagvik, Alaska, i...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

Basha publikon dokumentin: Në morg, 923 të vdekur nga Covid por u raportuan 509

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se vdekjet e shkaktuara nga Covid-19 në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në...

Drejt kaosit: Mbi 800 raste të reja me Covid, 15 viktima

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 836...

Avokatit të Trump-it i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO)

Dje presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi Donald Trump, për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit, dhe për bllokimin e...

Një tjetër lajm i hidhur/ Aktori i njohur shqiptar humb betejën me virusin

Koronavirusi nuk kursen askënd! Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, pasi nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin aktori fierak Fatmir...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar deklaratën e Ramës, i cili hodhi poshtë propozimin e deputetit Ilir Beqaj për ulje pagash e pensionesh.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se mohimi i uljes së pagave dhe pensioneve është një tjetër gënjeshtër e kreut të qeverisë.

Sipas tij, rrogat e pensionet do të goditen dhe jo me 10%, por me 33%.

Postimi i plotë:

Stuhia e qindra mijëra njerëzve ne rrjetet sociale e frikesoi aq keq Ramen sa qe nxori koken me vrap nga vrima e FB nga ku qeveris, qe te leshonte genjeshtren e radhes e te mohonte uljen e pagave dhe pensioneve.

E kisha paralajmeruar ne FB tim disa ore perpara dhe ashtu ndodhi, Rama doli e beri sikur u terhoq nga ulja e pensioneve dhe rrogave.

Filmi i pare dhe i sterpare u shfaq serish, serish bajat,serish genjeshtar….ne fund te fundi si gjithmone.

Nxori nga goja ca zhurma erëkeqija,
porositi ca gazeta qe ta kishin ne faqe te pare bashke me ndonje lajm te genjeshtert rritjeje pensionesh,
po nuk harroi edhe ca portale, qe ta mbanin lajm kryesor shto ketu edhe me notification,
ah se harrova edhe komentuesit, qe paguhen nga djersa e shqiptareve me rrogat e shtetit, qe u versulen me komente idiote ….dhe çfaqja mbaroi ketu!

Lexo edhe :   Basha thirrje prokurorisë: Shkoni në morg, po fshihen vdekjet nga Covid

Beqja normalisht u shit nga Rama, se edhe destinacioni i tij ne kete rast ishte nje perdorimsh dhe fajtori u gjet…ha ha ha ishte opozita.

Keto ishin dy aktet e Komedise se Zeze propagandistike te Rames.

Sa per realitetin ketu do te jemi dhe do shihni se si edhe ky mashtrim do te bjere dhe rrogat e pensionet do te goditen.

Deri atehere cdo naiv, qe rron me iluzione le te mbahet me budalleqet e Rames ne FB, nderkohe projektet per shkurtim pagash jo 10% por deri 33% po valojne neper zyrat e ministrive…..!?

Lexo edhe :   Shifrat me Covid-19/ Mjeku-Ramës: I manipulon qeveria, jo spitali

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Po fshehim vdekjet? Kapërcim i çdo kufiri, politikë me lajme të rreme

Pas akuzave të kryedemokratit Basha, sa i takon fshehjes së numrit të viktimave si pasojë e COVID-19, kryeministri Rama tha se ndjehet i keqardhur...

Basha nuk i ndahet Ramës: Tu deshën dy ditë për të manipuluar faktet

Në kohën kur edhe pak minuta na ndajnë nga deklarata publike e Ramës, sa i takon numrit të pacientëve të vdekur dhe fshehjes së...

E frikshme/Policia futet me armë në fushën e lojës, lojtarët të frikësuar

Një situatë ka dalë jashtë kontrollit në fushën e blertë. Deri këtu nuk ka asgjë për tu surprizuar, por kur ndërhyn policia me armë...

Mos e ngatërroni me gripin! Renditja e simptomave të COVID-19

Koronaviruset (CoV) janё një familje e madhe virusesh, që shkaktojnë sëmundje nga më të lehtat deri tek ato tepër të rënda. Në 31 dhjetor...

Dokumenti/ Publikohet fletëarresti i Gjykatës Speciale për Thaçin

Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara Nicolas Guillou, pas konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi, ka lëshuar edhe fletarrestimin për të. Në...