E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Këshilltarja e Vuçiç: Ja pse u rrëzua Qeveria Kurti

Lexo edhe ...

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

Mbrëmjen e kaluar u prish koalicioni VV-LDK si pasojë e mocionit të mosbesimit që u propozua nga Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa.

Lidhur me zhvillimet më të fundit politike në Kosovë, ka reaguar edhe Këshilltarja e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, Suzana Vasiljevic.

Këshilltarja e Vuçiç ka deklaruar se kanë monitoruar nga afër zhvillimet e natës së fundit në Prishtinë, ku u rrëzua Qeveria e Albin Kurtit pas mocionit të mosbesimit nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Vasiljevic pohon se një situatë e tillë i ka interesuar jashtëzakonisht shumë edhe Presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Siç ka treguar ajo, Vuçiç ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me njerëzit e tij, sa i përket zhvillimeve në Kosovë.o

Sipas saj, Qeveria Kurti u rrëzua si pasojë e përplasjes mes Amerikës dhe Evropës.

Ajo pohon se çfarë ka ndodhur dje në Kosovë është rezultat i përplasjes mes politikës së jashtme të Washingtonit dhe Brukselit.

“Çfarë ndodhi mbrëmë ishte qartazi një përplasje e politikës së jashtme mes Amerikës dhe Bashkimit Evropian. Ata kanë dy politika të ndryshme dhe e kuptojnë në mënyra të ndryshme situatën në Kosovë. Një gjë e tillë ka shtyrë drejt rrëzimit të qeverisë”, është shprehur Këshilltarja e Presidentit të Serbisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT