E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Këshilli Bashkiak i Shkodrës padit Voltana Ademin

Këshilli bashkiak socialist i Shkodrës ka paditur kryetaren demokrate në detyrë, Voltana Ademin.

Padia është ngritur kundër vendimit që Ademi ka marrë për “Miratimin e pasqyrave financiare të vitit 2018 të shoqërisë Klubi i futbollit sh.a Vllaznia” si dhe “Për zëvendësimin dhe emërimin e anëtarëve të këshillit mbikëqyrës të shoqërisë.

Gjithashtu padia është edhe kundër mosveprimit të administratorit të KF Vllaznia, i cili nuk ka depozituar pranë QKB aktet e ligjshme të marra nga këshilli bashkiak, në cilësinë e asamblesë së përgjithshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shorti i Ligës së Europës/ Milani ‘peshkon’ Mançester Junajtid

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë...

Urbanet plot/ Rakacolli ‘godet’ sërish: Zgjohuni 1 orë më parë kur nuk ka fluks

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Rakacolli vijon të mbështesë idenë se përdorimi i transportit publik është një problem individual. Sipas saj, janë njerëzit ata që duhet të...

Përkeqësohet situata epidemiologjike në Kosovë, rriten shifrat e të infektuarve

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 445 raste me koronavirus, pas testimit të 2.570 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit Kombëtar të...

Meta ngre alarmin: Mijëra familje kanë hyrë në borxhe për tu kuruar nga Covid-i

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrije qeverisë që të rimbusojë në mënyrë urgjente të gjithë qytetarët që kanë harxhuar kursimet e...

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...