E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Kërkoi të mos njihej mandati i Rakip Sulit, Gjykata jep vendimin

Gjykatae Tiranës ka dhënë vendimin e saj, sa i përket padisë së ngritur nga Xhelal Mziu për zgjedhjet e 30 qershorit.

Gjykata ka vendosur ta rrëzojë padinë e tij, e cila konsistonte që mos t’i njihej mandati kryebashkiakut të ri të Kamzës, Rakip Sulit.

Sipas Mziut, është e drejta e tij të qëndrojë në postin e kryebashkiakut deri në tetor, duke iu referuar kështu dekretit të presidentit Meta për t’i zhvilluar zgjedhjet në këtë muaj.

Më herët ditën e sotme, Xhelal Mziu inauguroi një rrugë në Pasuqan, me emrin e këshilltares së PD-së, Enrisa Poleshi, e cila vdiq në një moshë shumë të re.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...