E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Këngëtarja shqiptare zbulon punën që bënte e ëma në Greqi: Ishte diçka e çuditshme…

Më të lexuarat

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi, teksa ishte e ftuar në emisionin “Rreze Dielli” ka rrëfyer mes të tjerash vështirësitë dhe sfidat që ka kaluar teksa jetonte jashtë Shqipërisë. Një pjesë të jetës e ka kaluar fillimisht në Greqi dhe më pas në Itali.

Mirëpo, Evi tregon po ashtu dhe për mënyrën se si familja e saj u përshtat më së miri me kulturën dhe shoqërinë e shteteve ku kanë jetuar.

Këngëtarja shprehet që e ëma punonte si mësuese violonçeli në një shkollë greke, ndërsa thekson se ky rast paraqitej disi e pazakontë për emigrantët e asaj kohe:

 “Greqia… ka qenë diçka shumë e bukur. Në atë kohë mami im punonte si mësuese violonçeli. Ishte diçka e çuditshme që një shqiptare të ishte muzikante në Greqi. Kjo sepse për fat të keq ishte lidhur ndryshe imazhi i shqiptarëve në atë kohë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...