Stil

Këngëtarja me origjinë shqiptare bën gjestin e bukur për të prekurit nga tërmeti


               Publikuar në : 15:23 - 17/12/19 M D

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Enisa Nikaj e cila ka lindur dhe është rritur në New York ka shprehur solidaritetin e saj për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Gjesti i saj është mbresëlënës dhe për t’u duartrokitur.

Enisa i ka dedikuar një këngë të veçantë të prekurve dhe ka njoftuar se 100% e fitimeve të këngës do të shkojnë për ta.

“E shkrova këtë këngë me Dimitri Ehrlich për vendin tim të bukur, Shqipërinë, për viktimat e tërmetit që ata ta mbajnë kokën lart. 100% e fitimeve të kësaj kënge do të shkojnë për viktimat e tërmetit, kështu që ju lutem blijeni në iTunes, do ta vlerësoja shumë (kushton vetëm një dollar)”, shkruan Enisa në postimin e saj në rrjetin social Instagram.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT