E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

‘Këndova në dasmën time’, Irma Libohova rrëfehet si rrallë herë për veten

Këngëtarja Irma Libohova ka ndarë me publikun disa detaje nga jeta e saj personale. Si rrallë herë, ajo ka folur për dashurinë e cila u konkretizua në martesë. Irma Libohova ka qënë e ftuar sot në emisionin ‘E Diell’, ku ka folur për jetën dhe karrierën e saj gati 40-vjeçare, ku midis të tjerash është pyetur rreth dasmës së saj. Ajo shprehet se ka kënduar vetë si në darkën e familjes së saj, por edhe të bashkëshortit.

“Jam martuar në 82-shin dhe e shikoj që nuk kam pasur emocione si nuse, kurse ai ka pasur, me cigare në dorë. Unë kam kënduar vetë në dasmën time edhe tek familja e burrit dhe tek e imja.

Kam qenë në estradë të shtetit në atë kohë. Nuk ka qenë dasmë muzikë për muzikë sepse nuk kishte këngëtarë, dikur merrnim vetëm orkestra, ata erdhën më vonë. Ishte një familje burrash, kur shkova nuse ishte vjehrra ime. Lindi dhe çuni më pas, e aq ishim gra. Besniku ka qenë njeri shumë i ndjeshëm si natyrë, inteligjent dhe shumë gjëra nuk i shfaqte i përtypte, ndërkohë që unë kam qenë një tjetër natyrë, ishte burrë i zgjuar”, tha ajo.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...