Politikë

“Kemi marrë goditje shumë të rëndë”, Topi tregon kush mund ta zgjidhë krizën


               Publikuar në : 22:38 - 16/11/19 L M

Ish-presidenti Bamir Topi shprehet se e ka të vështirë të bëjë një interpretim për vazhdimësinë e situatës politike në vend, në kushtet kur opozita ndodhet jashtë Kuvendit. Ndërsa njëkohësisht fajëson edhe partitë opozitare për gjendjen kaotike.

I ftuar në “Rtv Ora”, Topi theksoi se për zgjidhjen e krizës do të vijnë në ndihmë ndërkombëtarët.

“Ka një lodhje, por Shqipëria nuk mund të jetë jashtë vëmendjes së tyre. Do të vijë një moment kur kjo krizë do të persistojë dhe nuk do të prodhojë, bëhet fjalë për Kushtetuesen ku në rast se futesh me një pasiguri kur pritshmëritë ishin shumë të mëdha, tregon që ke marrë një goditje shumë të rëndë.

Jam i bindur që ata që do ta zgjidhin këtë situatë do të jenë ndërkombëtarët”, deklaroi ish-presidenti.

BE thirrje për zgjidhjen e konfliktit të interpretimit mbi Gjykatën Kushtetuese

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT