E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

KED e përjashtoi, Apeli rikthen Zhaklina Peton në garë për Kushtetuesen

Gjykata Administrative e Apelit ka vendosur që të rikthejë në garë për Gjykatën Kushtetuese, kandidaten e skualifikuar, Zhaklina Peto.

Ishte vetë kandidatja që bëri këtë kërkesë, e cila është pranuar nga trupi gjykues i Gjykatës.

Apeli hodhi poshtë vendimin e KED të datës 5 tetor, qe ndaloi kandidimin e Petos për mosplotësim të kushteve ligjore dhe tashmë duhet të rimerret në shqyrtim kandidatura e saj.

Disa ditë më parë, Apeli Administrativ rrëzoi vendimin e KED për ndalim kandidimi për Eugen Papandilen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...