E mërkurë, 28 Tetor, 2020
16 C
Tirana

“Kaubojsi”: Rama e Basha, dy fëmijë të llastuar që luajnë teatër

Më të lexuarat

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Kodi Zgjedhor/ Venecia i kthen përgjigje Metës: Do e shqyrtojmë në dhjetor

Presidenti i Komisionit të Venecias, i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për të dhënë një...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Bum infektimesh/Franca merr vendimin ekstrem, në karantinë për të paktën 1 muaj

Franca ndodhet mes pesë vendeve më të goditura në botë nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, Franca ka regjistruar 33.417 raste të reja...

“Do përjetojmë situatën e Italisë”, mjekja shqiptare në Gjermani jep alarmin

Sikundër Franca, edhe Gjermania pritet të ashpërsojnë masat e kufizimit, teksa rritet numri i të infektuarve me koronavirus nëpër Evropë. Mjekja Marsela Ceno, e...

Të rinjtë përplasen me policinë, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë ka ndodhur një përplasje mes efektivëve të policisë, dhe tre të rinjve. "Ora News" ka publikuar pamjet e efektivëve të...

Mbi 30 milionë kinezë banojnë ende në shpella, ja cila është arsyeja

Rreth 30 milion kinezë jetojnë ende në shpella. Dhe mbi 100 milionë të tjerë banojnë në shtëpi me një ose më shumë mure të...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Video/ Ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Përshkallëzohet lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Mediat botërore raportojnë se është ekzekutuar me raketë ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Siç shihet dhe...

I njohur si politikani “kaubojs”, Eduart Ndocaj, i ka cilësuar si dy fëmijë të llastuar kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrin Rama, duke iu referuar dështimit të gjetjes së gjuhës së përbashkët. Në një intervistë të dhënë për ‘Fax News’, ai tha se dy liderët thjesht po luajnë teatër, dhe se nuk u intereson fati i vendit, që është mbërthyer nga një ngërç. Referuar zgjedhjeve në 30 qershor, ai u shpreh se do të ketë vetëm votime.

“Këta luajnë teatër, janë dy fëmijë të llastuar, fëmijë blloku të rritur në komunizëm. Dua të them që mes tyre ka pasur gjithmonë marrëveshje në momentin kur kjo qeveri ka dalë jashtë funksionit.

Nuk munden dy individë të tillë që të bëjnë marrëveshje për fatet e kombit. Unë mendoj se zgjedhjet, do të ketë vetëm votime dhe jo zgjedhje. Ata duhet të jenë kundër kundër kësaj Rilindje të rrezikshme”.

Kandidati për Bashkinë e Lezhës ka vijuar më tej për aksionin opozitar. Ai e cilësoi vendin tonë si një katund në konceptin europian.

Lexo edhe :   Rama: Meta, lideri alternativ i opozitës së copëtuar

“Unë aksionin e kam mbështetur gjithmonë, por jo protestës që të heqim Ramën dhe të vendosim Bashën. Këta e kanë shkatërruar njëri pas tjetrin. Shqipëria ka disa parti që u është zënë fryma. Shqipëria është një katund në konceptin europian.

Është e rrezikshme që po e mbajnë peng dy parti të mëdha demokracinë e vendit. Ajo është e vetme, sepse shqiptarët nuk i shkojnë më mbrapa. Unë jetoj në një vend siç është Italia, ku qytetarët protestojnë në çdo protestë. Ky zotëria nuk është i zoti të bind as 5 % në Tiranë dhe i mbledh qytetarët nga rrethet në Tiranë. Nga demokratët kanë kërcënime të gjithë punonjësit e Bashkive. Qytetarët nuk besojnë më, sepse udhëheqësit e kësaj proteste janë të inkriminuar, për vjedhje floriri, banke, rastin e Gërdecit, vrasja e 21 Janarit dhe shume e shumë veprime të tjera anti kushtetuese”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A mund ta konsiderojmë të përfunduar tranzicionin në Shqipëri?

Nga: Adrian Civici Politologu Jacques Rupnik, një nga specialistët më të mirë e më të vlerësuar të problematikës së Evropës Qendrore e Lindore, duke analizuar...

“Luftë doni, luftë do të ketë!”, Patozi tregon prapaskenat e zgjedhjeve

Ish-deputeti i PD-së, aktualisht kryetar i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka shpërndarë një shkrim të gazetës 'Rilindja Demokratike', ku ndodhen 4 personazhe që janë...

Rama nuk ndalet: Mbylleni grevën dhe ulemi qajmë hallin

Naftëtaret e Ballshit janë në ditën e 14-të të grevës së tyre. Nga ana tjetër, kryeministri Edi Rama vijon që të përsërisë thirrjen e...

Ish-gruaja e tij e mallkoi, Fjolla Morina publikon fotot krah biznesmenit

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, po përjeton një histori të bukur dashurie. Ajo momentalisht ndodhet në një shtëpi me qira në qytetin e Kukësit,...

“Do përjetojmë situatën e Italisë”, mjekja shqiptare në Gjermani jep alarmin

Sikundër Franca, edhe Gjermania pritet të ashpërsojnë masat e kufizimit, teksa rritet numri i të infektuarve me koronavirus nëpër Evropë. Mjekja Marsela Ceno, e...