Bota

Video/Katedralja ‘Notre Dame’ në Paris përfshihet nga flakët

               Publikuar në : 19:31 - 15/04/19 M. S

Katedralja ‘Notre Dame’ në Paris është përfshirë nga flakët. Zjarri përfshiu fillimisht papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë, tha një nga zjarrfikësit.

Sipas zëdhënësit të ‘Notre-Dame’, zjarri është raportuar të këtë rënë rreth orës 18:50.

Katedralja u evakuua, dhe një perimetër shumë i madh sigurie u krijua nga zjarrfikësit.

Shkaku nuk është ende i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit.

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT