E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Karma ”pushton” Eurovizionin, Anxhela Peristeri shkëlqen në finale (Video)

Përfaqësuesja e Shqipërisë në ‘Eurovizion 2021’, Anxhela Peristeri ka performuar e dyta në natën finale të këtij kompeticioni.

Me këngën “Karma”, Peristeri ka ndezur skenën ndërkombëtare, performancë që u prit me duatrokitje e ovacione të shumta nga publiku.

Më herët, Peristeri ka bërë thirrje për votim dhe ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale mënyrën sesi mund të vootjnë.

“Sonte eshte nata finale e Eurovizionit.Une do performoj e dyta. Te gjithe shqiptaret qe jetojne jashte Shqiperise mund te votojne ne nr e shtetit perkates me kodin 02 ne momentin qe fillon votimi dhe nr i telefonit shfaqet ne ekran!Nga nje telefon mund te votohet deri ne 20 here.Faleminderit shume per mbeshtetjen! Ju dua,”- ka shkruar Anxhela Peristeri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...