E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Karantinë dhe masa të reja për ata që hyjnë në Greqi nga Shqipëria

Qeveria greke po përforcon masat për kontrollimin e situatës nga koronavirusi, edhe pse vendi duket se po shënon përmirësime të dukshme.

Zv/ministri për Menaxhimin e Krizave, Nikos Hardalias, njoftoi se në masat shtrënguese parashikohet edhe kufizimi i lëvizjes me Shqipërinë.

Sipas CNN-it grek, Hardalias vuri alarmin duke njoftuar mes masave të reja edhe ato që lidhen me kufirin shqiptar. Kështu, nuk do të ketë asnjë hyrje në Greqi nga Kakavija, nga ora 07:00 e mëngjesit të së mërkurës 5 gusht dhe çdo ditë jave nga ora 11:00 e mbrëmjes deri në 07:00 të mëngjesit.

Duke nisur nga e diela, çdokush që hyn në Greqi nga Shqipëria do të duhet t’i nënshtrohet karantinimit për shtatë ditë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...