E enjte, 21 Janar, 2021
13 C
Tirana

Kaos në Itali, radhë të gjata të autoambulancave me të infektuar (Foto)

talia po përballet sërish me një gjendje kaotike për shkak të koronavirusit. Fotot që po bëjnë xhiron e mediave italiane, tregojnë radhë të gjata autoambulancash me pacientë të prekur me Covid që presin të hyjnë në spital.

Nëse gjatë valës së parë, rajonet më të prekura ishin ato të Veriut, tani situata është kritike në të gjithë Gadishullin.

Në Torino, një foto e publikuar në rrjetin social, Instagram portretizon kolonën e ambulancave me sirenat e fikura që kthehen rreth orës 10 të mbrëmjes në Corso Dante në fund të shërbimit të tyre, ndërsa në Foggia një linjë e gjatë e automjeteve të urgjencës po pret përpara spitalit.

Në 24 orët e fundit, në vendin fqinj u shënuan 835 viktima dhe 23.232 raste të reja.

Italia është një nga vendet më të prekuara në Evropë, ku prej fillimit të pandemisë deri më tani kanë humbur jetën 51,306 persona dhe janë infektuar 1,455,022 të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diskriminimi ndaj veriut të Shqipërisë, rezultat i monizmit të sotëm politik

Nga: Mal Berisha Disa ditë më parë filloi një debat në rrjetet sociale rreth shpërpjestimit të pa- imagjinueshëm që ekziston midis supër- përfaqësimit me staf...

Kurba e Covid-19 mbetet e lartë, 5 viktima në 24 orët e fundit

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 5 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Kurba e koronavirusit në vend mbetet e lartë, teksa...

Golashënuesi më i ri në Irlandë, talenti shqiptar drejt kalimit tek Interi

Futbollisti me origjinë shqiptare, Kevin Zefi pritet t’i bashkohet skuadrës së Interit. Sulmuesi 15-vjeçar i lindur në Irlandë nga prindër shqiptarë, është pranë firmosjes...

15-vjetori i vdekjes/ Kosova përkujton ish-presidentin, Ibrahim Rugova

Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, në Prishtinë dhe...

Pas Trumpit, evropianët nuk kanë më besim tek aleanca me SHBA-në

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Nëse amerikanët do të dëshironin të shihnin degradimin e imazhit të vendit të tyre pas 4 viteve të presidencës Trump, do...