E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Kanye West tërhiqet nga gara për president të SHBA (FOTO)

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Kanye West thuhet se ka braktisur garën presidenciale, më pak se dy javë pasi njoftoi synimin e tij për Shtëpinë e Bardhë. Reperi i cili është një mbështetës i Donald Trump, më herët gjatë këtij muaji tha përmes një postimi në Twitter se do të kandidojë në zgjedhjet presidenciale.

Sipas një raporti të ri nga Intelligencer, një “specialist i sigurimit të votave” i quajtur Steve Kramer pretendon se West është tashmë “jashtë gare”, pasi themeluesi i Yeezy-t kishte punësuar 180 njerëz staf, me pagesë dhe vullnetarë, për ta ndihmuar atë të sigurojë firmat e nevojshme.

Kramer ishte një nga punonjësit e fushatës së punësuar nga West, që do ta ndihmonte atë për ta çuar emrin në fletëvotimin në Florida, Karolinën e Jugut dhe shtetet e tjera. Specialisti pretendon se kishte “mbështetje të madhe” për ta dërguar reperin drejt votimeve. Por i pyetur pse West po e braktiste garën e tij presidenciale, Kramer nuk dha shumë sqarime:

“Unë do t’ju njoftoj për atë që di, pasi të anuloj të gjitha gjërat tona”. Një burim i veçantë, i cili mbetet anonim, pohoi se njerëzit e punësuar do të paguheshin 5.000 dollarë për të ndihmuar West të mblidhte nënshkrime në Florida, për të përmbushur afatin e votimit të 15 korrikut.

Reperit i duheshin 132.781 nënshkrime të vlefshme nga votuesit në Florida, në më pak se një javë. Një sondazh kombëtar tregoi se vetëm 2% e votuesve ishin duke menduar të zgjidhnin Kanye-n në zgjedhjet e nëntorit.

Reperi njoftoi planet e tij për të kandiduar për president më 4 korrik, dhe mesa duket ëndrra e tij e madhe zgjati vetëm 11 ditë. Aktualisht pritet që ai të njoftojë personalisht tërheqjen nga gara.

Pak ditë më parë u raportua në mediat e huaja se reperi Kanye West, ka shfaqur probleme bipolariteti. Burime pranë reperit tregoi për TMZ, se këto probleme mund të kenë ndikuar te fjalimet e fundit që Kanye ka bërë.

Në një intervistë të dhënë në vitin 2018 për TMZ, Kanye West pranoi se nuk merr mjekime për sëmundjen e tij, sepse ato ndrydhnin kreativitetin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dilema: Çfarë e bën më të fortë njeriun falja apo hakmarrja

Nga Juliana Breines “Psychology Today” Kur lëndohemi nga veprimet e dikujt, sidomos nga dikush të cilit i besojmë dhe mbështetemi shumë, kjo mund të kërcënojë...

Njeriu i parë që mundi virusin HIV, është duke vdekur nga një tjetër sëmundje

Amerikani Timothy Ray Brown, i cili është një nga njerëzit e paktë që kaloi me sukses virusin HIV, po i rrezikohet jeta nga leukemia. Brown...

Situata në akset rrugore pas shiut, Balluku: Gjithçka është nën kontroll

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka folur në lidhje me situatën e akseve rrugore, për shkak të përkeqësimit të motit. Ministrja thekson se...

Britani/ Protestë kundër masave kufizuese, qytetarët përplasen me policinë

Të paktën 15,000 persona janë mbledhur në sheshin Trafalgar në Britaninë e Madhe, për të protestuar kundër vendosjes së karantinës. Të pranishmit në protestën që...

Taksa e sheshtë 9%, Basha: Do të konsolidojë shtresën e mesme

Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë se taksa e sheshtë 9% është një rrugë përmes së cilës do të konsolidohet shtresa e mesme e...