E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Kandidatët e PS për Këshillin Bashkiak të Durrësit, në listë edhe personi që i dha skafin Tahirit

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

‘Deti’ në Hagë? Kolonel Pashaj: Të zgjidhej midis Shqipërisë dhe Greqisë

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që për çështjen e detit t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare. Por, për kolonelin Myslim Pashaj e mira do ishte që kjo...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

Është publikuar lista e 65 kandidatëve të PS-së për Këshillin Bashkiak të Durrësit. Ne te janë gjithashtu emra të njohur në qytetin e Durrësit.

Lista kryesohet nga Spartak Kovaçi, që është drejtori i Ujësjellësit, ndërsa ishte kandidat potencial edhe për të kandiduar si kryebashkiak, por në fund PS-ja vendosi Sakon.

E dyta në listë është Jolanda Mustafaraj, drejtoreshë e Rezidencave Qeveritare në Durrës, i treti është Alfred Mullaraj, kryetar i Këshillit të Qarkut të Durrësit, më pas vjen Ana Dhamo, pedagoge, Ani Dyrmishi, drejtor i Hekurudhave. Ky i fundit ka qenë një ndër personat e listës së zezë, të publikuar nga Kryeministri Rama në faqen e tij në “Facebook”, pas anketimit të bërë nga qytetarët.

Pjesë e listës janë edhe Jurgen Dashi dhe Adriana Hatellari, që më parë kanë qenë pjesë e LSI-së, por tani kanë kaluar te listat e PS-së. Pjesë e listës është edhe Orges Liperi, emër i cili është bërë publik në kohën e hetimeve për Saimir Tahirin, pasi njihej si njeriu që i kishte dhënë skafin privat ish-ministrit.

Në datën 8 gusht 2014, Tahiri, sipas hetimeve, kishte shkuar nga Saranda në Korfuz me një gomone “Solemar” 12-metërshe, që doli se ishte në pronësi të sipërmarrësit të bimëve mjekësore, Orges Liperi. /Panorama

Lexo edhe :   Shtatzënë për herë të dytë, deputetja e PS me koronavirus

LISTA E KANDIDATËVE TË PARTISË SOCIALISTE PËR KËSHILLIN BASHKIAK DURRËS

 1. SPARTAK KOVACI
 2. JOLANDA MUSTAFARAJ
 3. ALFRED MULLARAJ
 4. ANA DHAMO
 5. ANI DYRMISHI
 6. ANILA KAPIDANI
 7. AFRIM BAKAJ
 8. ZAMIRA MUSTAFARAJ
 9. AGIM KARAJ
 10. ADRIANA HATELLARI
 11. JURGEN ZAZA
 12. SILVA ALEKSI
 13. AGIM CIRAKU
 14. VIOLETA MYHEDINI
 15. JURGEN DASHI
 16. PAMELA BARDHAJ
 17. KLODIAN KERTUSHA
 18. SILVANA KAVAJA
 19. INDRIT CERLOJ
 20. NURIJE GJONI
 21. ILIR SUBASHI
 22. ALNEIDA RROSHI
 23. ARTION BEQIRAJ
 24. PERIANA KOTRI
 25. ARBEN ISAKU
 26. ETLEVA BUDINI
 27. MAHMUT MANI
 28. DENISA LUARASI
 29. ERMAND LACI
 30. VALBONA BEGICI
 31. ORGES LIPERI
 32. JULIANA OSMANI
 33. ARDIAN PEZA
 34. FLORESHA QOSHI
 35. TOMOR AGALLIU
 36. EZMERALDA XHERAJ
 37. ELIO JANI
 38. LEJLA COLLAKU
 39. ALBAN RAMOHITAJ
 40. KLMENTINA MEÇI
 41. KASTRIOT XHANGOLI
 42. ENI KARABOJA
 43. GERALD DAUTAJ
 44. ROMINA UKA
 45. PETRIT ISMAILATI
 46. ROBERTA KOTI
 47. ALEKSANDER CANGONJA
 48. SHQIPONJA IBRAHIMI
 49. FATMIR MERKURI
 50. MIMOZA XHENGO
 51. VALTER HOXHA
 52. MARJETA MILLOSHI
 53. RENIS MULLAJ
 54. LULJETA METANI
 55. ARBER ELMADHI
 56. HOLTA PENGU
 57. MUHARREM TAFA
 58. MARSIDA DAJA
 59. ESAT LICA
 60. JONIDA LLESHI
 61. SPIRO PACO
 62. LAERTA AZISLLARI
 63. ILIR SHABANI
 64. AGNEZA BERISHA
 65. ERALD SHAHINI
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...