E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Kandidat i LSI-së/Mjeku i njohur zbulon nëse do ta marrë mandatin

Mjeku i njohur Petrit Vargu, kandidati i radhës për deputet i LSI për qarkun e Tiranës ka refuzuar të marrë mandatin e deputetit.

Përmes një status në “Facebook”, doktor Vargu thotë se shumë njerëz e kanë pyetur nëse do shkojë në parlament, por ai deklaron se ka vendosur të refuzojë hyrjen në këtë lloj parlamenti.

“Të nderuar miq! Shumë njerëz më pyesin nëse do të shkoj në parlament apo jo? Natyrisht me ‘pro’ dhe ‘kundër’ sipas bindjeve politike që kanë. Vendimi im i lirë është të jem gjithmonë miku juaj, duke e refuzuar hyrjen time në këtë lloj parlamenti. Ju respektoj të gjithëve”, shkruan mjeku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...