E hënë, 2 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Kalimi tek Kosova? Ish-kapiteni i Serbisë: As që kam menduar

Një ditë më parë në mediat e shkruara ziente lajmi se mes Kosovës dhe Serbisë tashmë kishte filluar një luftë e re. Ku në thelb ishte një deklaratë e ish-kapitenit të Serbisë, Arton Zekaj, se ky i fundit kishte lënë të hapur mundësinë e kalimit tek kombëtarja e Kosovës.

Por duket se në këtë histori nuk ka pasur asnjë të vërtetë dhe vetë futbollisti ka përgënjeshtruar këto zëra në një intervistë për ”Novosotin”. Ai ka theksuar se nuk e merr në konsideratë fare këtë kalim të mundshëm.

“Kam pasur një ftesë nga ana e medieve dhe me atë rast kam folur për luftën e Sopotit (ekip serb) për mbijetesë. Askund nuk është përmendur asgjë që lidhet me atë temë, e pastaj shkoj në stërvitje dhe lexoj disa gjëra që nuk kanë asnjë lidhje me të vërtetën.

https://tiranatoday.com/plas-mes-kosoves-dhe-serbise-dardanet-kerkojne-ish-kapitenin-e-tyre/

Nuk kam marrë asnjë ftesë dhe as që kam menduar ndonjëherë rreth kësaj çështjeje. Më besoni e kam kokën plot, s’pushojnë thirrjet telefonike, nuk e di çfarë të them më për diçka që nuk ka baza për polemika e sqarime.

Thuhet se do të luaja për Kosovën në rast se nuk përfshihem në planin e përfaqësueses A të Serbisë. Kjo është jo korrekte, pasi unë nuk jam askush që të “kërcënoja” dikë”, është shprehur Zeka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...