E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

“Kalamani shpajf”, Manjani sfidon hapur Ramën

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar veprimet e fundit politike për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas Manjanit, kur Rama bën koalicion parazgjedhor, sistemi është demokratik, ndërsa kur bën Basha, sistemi është i keq.

Forcat kryesore politike pritet të takohen sërish në Këshillin Politik për reformën zgjedhore, 45 ditë pasi arritën më 5 qershor një marrëveshje mbi përmirësimin e proceseve zgjedhore. Përfaqësuesit e institucioneve ndërkombëtare janë shprehur se marrëveshja e 5 qershorit duhet miratuar pa ndryshime, ndërsa për amendamente kushtetuese nuk ka më kohë të mjaftueshme për konsultime gjithëpërfshirëse.

Statusi

Kur bën koalicion parazgjeror Rama, sistemi është i mirë e demokratik.

Kur bën Luli (ose kushdo tjetër) dhe Ramës nuk ja var më asnjë aleat, sistemi është i keq e antidemokraci. O burra ta ndyshojmë se nuk bën.

Lexo edhe :   "Respektoni masat, që të shmangim mbylljen", Rama thirrje qytetarëve

Si u ndryshoka sistemi zgjedhjor sa herë ndryshon halli i një njeriu të vetëm?!

Ç’punë ka Edi Rama se si garojnë partitë në zgjedhje, bashkë apo veç?! Ashtu siç nuk kanë punë partitë e tjera se si konkuron Edi Rama me partinë e tij, xhanëm.

Po mirë, po të mos ishte fasadëopozita e Myslymit, si do ta zgjidhte këtë hall Edi Rama?!

Ç’llogjikë është kjo?!

“Kalamani shpajf”- thoshte dikur Gjini i Portokallisë …😀

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A e përhap muzika koronavirusin? Artistët këndojnë tek spitali, mjekët kërcejnë

Shumë bujë bëri deklarata e pak muajve më parë e Ministrit të Turizmit, Blendi Klosi, i cili tha se valët e muzikës përhapin koronavirusin....

Pandemia/ Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë prej orës 19:00-05:00

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër, informon se duke filluar nga sot, prej orë 19:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit të çdo...

Vetëdeklarimi i pasurisë/ OFL ”troket” në Kukës, Berat dhe Dibër

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit...

Vjosa Osmani do të shfuqizojë vendime të ish-presidentit Thaçi

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani tha të mërkurën se do të shfuqizojë të gjitha dekretet e ish-presidentit të Kosovës, Hashim...

Vasili: Qeveria ka marrë masa të gabuara, nga 27 raste shkuam në 835

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim online me disa mjekë lidhur me situatën e pandemisë në vend. Gjatë fjalës së tij, mjeku Petrit...