Aktualitet

Kakavijë/ Pranga të riut, tentoi të kalojë një femër me vula të falsifikuara


               Publikuar në : 14:56 - 08/11/19 M P

Policia ka njoftuar se një 23-vjeçar ka rënë në pranga ditën e sotme, pasi ka tentuar të ndihmojë një femër që të kalojë kufirin me vula të falsifikuara në Kakavijë. Policia ka bërë të ditura inicialet e tij R.L.

Gjithashtu, në deklaratë thuhet se femra është akuzuar për veprën penale të “Falsifikim i vulave, stampave dhe formularëve”, ndërsa i riu akuzohet për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Mësohet se femra me inicialet B.V. që u kap me vula të falsifikuara, po ndiqet në gjendje të lirë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT