E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Ka radhë, s’ta lajmë dot”/Sherr tek lavazhi, 43-vjeçari qëllon në ajër me armë

Një sherr banal ka përfunduar në përdorimin e armëve në Vlorë. Një 43-vjeçar i dyshuar me inicialet A.Sh., ka shkuar në lavazh për të larë makinën por lavazhieri e ka refuzuar pasi kishte shumë punë.

Kaq i është dashur që të nxjerrë armën dhe të qëllojë në ajër, e më pas të largohet me shpejtësi.

Policia është vënë në kërkim të tij, ndërsa po merret në pyetje lavazhieri.

“Me datë 31.12.2021, rreth orës 11:24, në lagjen “Ujë Ftohtë”, jashtë një lavazho,  dyshohet se shtetasi  A.Sh, 43  vjec, ka qëlluar një herë në ajër me armë zjarri dhe është larguar me shpejtësi”, thuhet në njoftimin e policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...