E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
1 C
Tirana

‘Ka qenë Tan Hoxha’, Albana Osmani tregon pse nuk u zgjodh tek ‘Portokalli’-a

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

U bë një kohë e gjatë që moderatorja Albana Osmani nuk është më pjesë e televizionit. Ajo ka rrëfyer si rrallë herë se pasioni ndaj medias e ka mbajtur për një kohë të gjatë në ekran, dhe se çdo gjë erdhi krejt natyrshëm. Në një intervistë në “ABC e Mëngjesit”, ajo tregoi se botës së medias i hyri rastësisht, dhe nuk është se kishte një synim.

“Televizioni për mua nuk është thjesht një punë që unë në fund të muajit marr një pagesë. Unë nuk është se shkova dhe mbarova për gazetari, dhe pata një plan tërë jetën time dhe mezi e arrita. Tek unë gjërat kanë ardhur krejt natyrshëm, po ashtu i kam përjetuar dhe vazhdoj t’i përjetoj edhe sot. Unë e nisa rastësisht me një mikrofon dhe dola në rrugë, aty spiakata si ajo vajza e zgjuar që bënte pyetje”, tha Albana.

Askush nuk e dinte më herët, por Albana ka konkurruar për të prezantuar spektaklin e humorit ‘Portokalli’. Por pronari i Top Channel, Dritan Hoxha, kishte vendosur ta kalonte moderatoren në festivalet muzikore, për shkak të energjisë dhe moshës së saj të re.

“Ka qenë Tan Hoxha që ka dhënë një koment të tipit: ‘Kjo vajza ka qenë shumë e re. Do ketë një rrugë shumë të gjatë në television, kështu ‘Portokallia’ do të jetë një nga emisionet e saj, por derisa të shkojë atje kemi shumë festivale të muzikës moderne. Kemi shumë programe të tjera, të cilat siç duket ishin hapat e mi. Duke qenë se nga ‘Selecti’, në ‘Top Fest’ , ‘Ti vlen’ e deri tek studio e ‘Fiks Fare’ . ‘Portokallinë’ nuk e shkela kurrë, po nuk është se e përjashtoj si mundësi”, u shpreh Osmani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbante ar*ë me silenciator në banesë, pranga 65-vjeçarit të rrezikshëm

Uniformat blu kanë vënë në pranga 65-vjeçar, i cili mbante armë zjarri me silenciator në banesë. Shtetasi me inicialet O.I., rezulton me precedent të...

Edi Manushi flet pasi u infektua me Covid-19 (VIDEO)

Moderatori Edi Manushi është infektuar nga Covid-19. Ai ka realizuar një lidhje me Skype për emisionin “Ftesë në 5”, ku ka zbardhur më shumë...

“Kërkoi tepsi e timon”, Maliqi: Rama është çmendur nga braktisja e socialistëve

Deputeti Lefter Maliqi ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, ndërsa citon se do të dalë i humbur në zgjedhjet e 25 prillit. Me...

Balla dhe 17 deputetë kërkesë Ruçit: Komision për raportin e Dick Marty-t

Prej javësh, mazhoranca ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Basha, në lidhje me rolin tij në hetimet ndaj UÇK-së. Nga ana tjetër, kreu...

E qëlloi me shuplakë në mes të emisionit, Ana rikthehet në “Për’puthen”

Në puntatën e djeshme në “Për’puthen” është rikthyer Ana. Ajo u fut kur po regjistrohej emisioni, ndërsa shpjegoi arsyen e largimit të saj. Bukuroshja...