E mërkurë, 30 Shtator, 2020
13 C
Tirana

“Ka një mesazh për ty”/ “I çova telegram, por nuk më erdhi në dasmë”

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Rubrika “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan ditën e sotme solli historinë e veçantë të dy shokëve. Naimi dhe Agroni u njohën së bashku në ushtri, dhe aty filloi një miqësi mjaft e fortë midis tyre. Pas mbarimit të ushtrisë, ata i bënë njëri-tjetrit shumë premtime dhe një prej tyre ishte se do ishin të pranishëm në dasmën e njëri-tjetrit. Por nuk ndodhi kështu.

Kur Naimi u martua, Agroni i shkoi në dasëm dhe kjo ishte hera e fundit që ata u takuan.

Kur Agroni u martua në vitin ’94, i dërgoi telegram shokut të tij, por ai jo vetëm që nuk erdhi në dasëm, por as nuk i ktheu një përgjigje.

Ardit Gjebrea: Agron, Naimi, 30 vite pa e parë?

Agron: 30 Ardit!

Ardit Gjebrea: Shokun e ushtrisë!

Agron: Në atë kohë ushtria ishte jo si sot, edhe shoqëria ishte ndryshe besoj unë.

Ardit Gjebrea:  Pse si ka qenë shoqëria atëherë dhe si është sot?

Agron: Unë them që ka qenë më e sinqertë në atë kohë.

Ardit Gjebrea: Ku je njohur me Naimin?

Agron: Kemi qenë ushtarë. Vetë jam nga Bulqiza kemi ikur në ’89 ushtar, na dërguan në Elbasan dy vjet. Mbas disa ditësh mua më dërguan në një kurs ndërlidhje në Elbasan brenda. Bëra kursin 3 muaj dhe pastaj u ktheva në repart. Një nga shokët më të mirë, një njeri i çiltër, njeri shumë i urtë, i buzëqeshur gjithmonë, i gatshëm, shumë i respektuar me të gjithë.

Ardit Gjebrea: Nga ishte?

Agron: Ai ishte nga Peshkopia!

Ardit Gjebrea:  Kështu që ju lidhi një miqësi e ngushtë!

Agron: Po shumë e ngushtë.

Ardit Gjebrea:  Erdhi një moment që ti bëre grusht me një shok aty, ai të mbrojti?

Agron: Ai më ra në qafë dhe ky direkt ndërhyri, direkt i gatshëm.

Ardit Gjebrea: Tani në momentin që kërkon Naimin, do të thotë që ti e humbe? Si e humbe?

Agron: Sa u liruam në ’89 , në ’90 ai pas 5-6 muajsh u martua.

Ardit Gjebrea: Çfarë premtime i bëtë njëri-tjetrit kur u liruat nga ushtria?

Agron: Që do takohemi, por se si nuk e di, se nuk kishte asnjë lloj komunikimi faktikisht, vetëm po të shkoje direkt në shtëpinë e tjetrit, ose me telegram.

Ardit Gjebrea: Kush u martua i pari?

Agron: Ai u martua dhe më dërgoi telegram dhe unë shkova në dasëm.

Ardit Gjebrea: Kjo ishte hera e fundit që u patë?

Agron: Po hera e fundit, në ’90 para 30 vitesh.

Ardit Gjebrea: Pastaj çfarë ndodhi me jetën tënde?

Agron: Në ’93 isha i fejuar, në ’94 u martova. Siç i bëmë premtim njëri-tjetrit i çova dhe unë telegram, po nuk erdhi. Naimi asnjë lloj përgjigje./tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rezultoi pozitiv në fillim të shtatorit/ Berlusconi mposht koronavirusin

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka fituar betejën me koronavirusin pas pothuajse tre javësh i infektuar. Sipas mediave italiane, Berlusconi ka rezultuar negativ në tamponin e...

Horoskopi, 30 shtator 2020/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Dashi Komoditeti i shtëpisë, miqve dhe familjes do t’ju ndihmojë të ndiheni mirë në çdo kohë shqetësuese ose të pasigurt. Njerëzit që kujdesen më shumë...

Moti sot, alternime kthjellimesh dhe vranësirash

Sipas MeteoAlb, alternime kthjellimesh dhe vranësirash mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë paradites, duke sjellë dhe ndonjë shi të izoluar. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja...

Në kërkim për vr*sje në tentativë: Arrestohet i riu, kanosi dhe djalin e deputetit të PS

Policia e Tiranës ka vënë në pranga mbrëmjen e djeshme shtetasin Lajden Kadilli. 27-vjeçari akuzohet për “vrasje e mbetur në tentative” ndaj shtetasit Gentian Rrahmani. Vendimi...

Befason zv.kryeministri kosovar: Hoti e merr bukën nga shtëpia dhe ha në zyrë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka befasuar me disa deklarata që ka bërë mbrëmë në lidhje me sjelljen e tij zyrtare ndaj vartesve, po...