E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Ka mbi 10 vite që nuk i pret, njihuni me vajzën me flokët më të gjatë në botë

Nilanshi Patel, 17 vjeç nga Modasa në Indi, mban rekordin si adoleshentja me flokët më të gjatë në botë.

Patel e vendosi rekordin e saj në vitin 2018, kur gjatësia e flokëve të saj shkonte në 170.5 cm. Ndërsa tashmë pas 2 vitesh ajo ka arritur të thyejë rekordin e saj të mëparshëm, duke pasur një gjatësi flokësh prej 190 cm.

17-vjeçarja e cilësuar ndryshe si “Rapunzel” ka më shumë se një dekadë që nuk i pret flokët e saj. Sipas mediave të huaja, vendimi i saj për të mos i prerë flokët erdhi si pasojë e një përvoje të keqe që ajo kishte kaluar në një parukeri në moshën 6-vjeçare.

“Që nga ajo kohë kisha frikë të prisja flokët dhe prindërit e mi e pranuan dëshirën time. Kryesisht i mbaj bishtalec, por kur luaj ose në raste të tjera i mbledh”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...