E shtunë, 30 Maj, 2020
20 C
Tirana

“Ka bërë gati bombolat me gaz lotsjellës, po provokon përplasje”, Kryemadhi zbardh skemën

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit, nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë

Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë,...

Imagjinata e djallëzuar e Ardi Veliut kalon pritshmëritë/ E ëma e djalit të dhunuar: Jam aktore

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka kaluar çdo kufi me publikimin e një video-je personale, si një masë për të mbrojtur efektivët...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka ashpërsuar tonet ndaj Ramës dhe Veliajt, lidhur me shembjen e Teatrit. Ajo ka paralajmëruar për përplasje nëse preket Teatri Kombëtar. Në një lidhje me “News24”, Kryemadhi zbuloi se dispononte disa foto që tregojnë se Rama ka bërë gati botet me ujë dhe bombolat e gazit për protestuesit. Mbrëmjen e djeshme, krah artistëve qëndroi Basha, e ndërsa sot do të jetë Kryemadhi. Ajo tha publikisht se asnjë fadromë nuk do hyjë, në të kundërt do përballen me një revoltë të hapur.

“Dje ishte z. Basha, sot është radha ime për të ndenjur natën. Dezhurnin si të thuash. Nesër do jetë dikush tjetër. Është mbështetje morale dhe fizike. Nuk do guxojë të hyjë asnjë fadromë pa kaluar mbi trupat tanë. Aty jam unë dhe le të shkelin trupin tim. Z. Rama i ka bërë gati fadromat, ka lajmëruar dhe gardën dhe FNSH, më çuan fotografi që ka bërë gati botet me ujë dhe bombolat me gaz lotjsellës.

Lexo edhe :   A ka një marrëveshje Rama-Basha? Përgjigjet Kreu i Opozitës

Ndryshe nga herët e tjera, unë do të qëndroj aty. Me diagnostikimin që kam unë, nëse hidhet gaz lotsjellës, unë vdes në vend. Një pikë gjak po ra në atë shesh, është kokë më kokë me Edi Ramën”, deklaroi Kryemadhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situata del jashtë kontrollit/ Qëllohet mbi protestuesit, humb jetën 19-vjeçari

Një 19-vjeçar ka mbetur i vdekur, pas të shtënave me armë drejt turmës që protestonte për vrasjen e George Floyd në Detroit, SHBA. Sipas...

Rikthehen lëkundjet, regjistrohet një tjetër tërmet mëngjesin e sotëm

Vendi ynë, pas lëkundjeve të tërmetit të 26 nëntorit, nuk ka gjetur qetësi. Lëkundje tërmeti janë regjistruar sot në orët e para të ditës. Një tërmet...

Komentoi tek rrjeti social i Taulant Ballës, mësuesja pushohet nga puna. Berisha publikon SMS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast flagrant të pushimit nga puna të një mësueseje. Arsyeja? Pushimi i saj nga puna është absurd, vetëm...

Doni të lëvizni nga një qytet në tjetrin? Rama: Ja si do të jetë fundjava e fundit me zonat e kuqe

Kryeministri Rama ka përcjellë informacionet e radhës, se si do të vijohet nga sot pas masave lehtësuese ndaj COVID-19. Kreu i qeverisë ka treguar...

“Zgjedhorja”, orët e fundit të afatit

Nesër është afati i fundit që vetë palët vendosën për miratimin e Reformës Zgjedhore. Përpos faktit që kërkon që rolin e Kolegjit Zgjedhor ta...
WhatsApp KONTAKTO TT