E mërkurë, 27 Maj, 2020
20 C
Tirana

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Më të lexuarat

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

“Do shihni një tjetër president”, Meta bën lëvizjen e radhës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka kthyer në Kuvend ligjin për ‘Turizmin Detar’. Në arsyetimin e tij, Meta thotë se ligji ka fjalë dhe...

“Kemi frikë të dalim”, Berisha: Policia po fsheh ngjarjen në Bulqizë

Banorët në Bulqizë janë tmerruar mbrëmjen e djeshme nga breshëria e kallashnikovit. Denoncimin e bën një qytetar në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas qytetarit...

Përfundon takimi Yuri Kim-Basha/ Ambasadorja u vendos ultimatum politikanëve shqiptarë

Sapo ka përfunduar takimi mes Ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe Kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Kim u ka vendosur ultimatum politikanëve shqiptarë...

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve. Bëhet fjalë për: Ligjin nr. 52/2020 “Për disa ndryshime në ligjin nr. 10 448,...

Mbyllet mbledhja për reformën zgjedhore, palët bien dakord për 3 pika

Përfaqësuesi i PS-së në tryezën e Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se është arritur dakordësia mes palëve politike për disa çështje të rëndësishme. Palët kanë...

“Humori juaj, jashtëqitje e një truri të lodhur”, plas sherri mes “Aventurierëve” dhe Agron Llakajt

Aktori i madh i humorit, Agron Llakaj, ka reaguar ashpër ndaj programit “Aventurierët”. Me një postim në Instagram, ai e cilëson një show të...

Rudina Hajdari tregon kushtin për t’u rikthyer në PD

Deputetja dhe anëtarja e Këshillit Politik të reformës, Rudina Hajdari, tha në emisionin 'HARD TALK' se nuk përbën asnjë surprizë nëse kthehet në PD....

25 raste të reja me COVID-19/ Silva Bino ka një thirrje për të rinjtë

Pak më herët, Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19 në...

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi… 90 milion euro.

Juventus është skuadra e parë italiane që komunikon marrëveshjen me pjestarët e klubit për një ulje të pagave. Në fakt, klubi Juventus njoftoi përmes një njoftimi për shtyp se kishte arritur një marrëveshje me lojtarët dhe trajnerin e ekipit të parë në lidhje me pagat e tyre për pjesën e mbetur të sezonit aktual sportiv. Marrëveshja parashikon uljen e pagave për një shumë të barabartë me pagesa mujore të muajit Mars, Prill, maj dhe Qershor 2020, duke i kursyer kompanisë rreth 90 milion euro.

Klubi i Futbollit Juventus S.p.A. komunikon, për shkak të urgjencës globale shëndetësore që po zhvillohet aktualisht e cila po parandalon kryerjen e aktivitetit sportiv, se ka arritur një marrëveshje me lojtarët dhe trajnerin e ekipit të parë në lidhje me kompensimin e tyre për pjesën e mbetur të sezonit aktual sportive. Marrëveshja parashikon uljen e tarifave për një shumë të barabartë me pagesat mujore të Marsit, Prillit, Majit dhe Qershorit 2020. Në javët e ardhshme, marrëveshjet individuale me anëtarët do të përfundojnë, siç kërkohet nga rregulloret aktuale. Efektet ekonomike dhe financiare që rrjedhin nga marrëveshja e arritur janë pozitive për afro 90 milion euro për vitin financiar 2019/2020. Nëse rifillojnë garat sportive të sezonit aktual, Shoqëria dhe anëtarët do të negociojnë me mirëbesim çdo shtesë të tarifave bazuar në rifillimin dhe përfundimin aktual të së njëjtës. Juventus do të donte të falënderonte lojtarët dhe trajnerin për ndjenjën e përgjegjësisë të treguar në një situatë të vështirë për të gjithë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritet çmimi i biletave?/ Qosja tregon si do të udhëtohet me rregullat e reja në urbane

Kreu i shoqatës së transportit urban, Rixhin Qosja, është shprehur se ende nuk ka një datë fikse për rifillimin e transportit urban. I ftuar në...

EMRAT/ OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë 4 “të fortëve” nga Elbasani

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë 4 “të fortëve” në Elbasan. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasit: Agron...

“Jemi në fazë të re të investimeve”/ Rama viziton fermën e përpunimit të qumështit

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca kanë zhvilluar një tjetër takim me fermerët në Lushnjë. Dy politikanët vizituan një fermë të përpunimit...

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

Pasojë e koronavirusit? Johnson shfaq probleme me shikimin

Kryeministri britanik, Boris Johnson është shprehur se koronavirusi mund të ketë ndikuar në shikimin e tij. Në një konferencë për mediat ditën e djeshme, Johnson...
WhatsApp KONTAKTO TT