E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Juventus/ Media spanjolle vulos blerjen e Moratës për 55 milion

Juventusi i ri i Masimiliano Alegrit po merr formë. Kthimi i trajnerit nga Livorno ka ndryshuar strategjitë e merkatos te Juventusi, veçanërisht në lidhje me sulmin. Në sulm, pa Ronaldon, gjithmonë nëse largohet duke u bazuar në ofertat që do të mbërrijnë, trajneri i Juventusit përsëri do të përqendrohet te Dibala dhe Morata.

Ditët e fundit, ka ardhur dhe takimi i përfaqësuesit të klubit, Cherubini dhe agjentëve spanjollë të Atletiko Madridit dhe të vetë lojtarit. Sipas asaj që u raportua dhe konfirmua nga ‘Cadena COPE’, në fakt, Morata do të qëndrojë i huazuar në Torino për një vit tjetër. ‘Zonja e Vjetër’ duhet të paguajë 10 milion euro të tjera tek ‘Colchoneros’, siç ishte rënë dakord në marrëveshjen e vitit të kaluar.

Jo vetëm kaq, por  media spanjolle pohon se Juve tashmë ka vendosur ta shlyejë plotësisht kartonin e lojtarit dhe mund ta blejë Moratën nga Atletiko e Madridit në janar 2022 duke paguar 35 milion euro të tjera të parashikuara nga e njëjta kontratë. Gjithsej 55 milion. Me Dibalën dhe Moratën Alegri ka punuar më parë dhe ka punuar mirë, edhe për aventurën e tij të dytë ai do të rifillonte me gjithë dëshirë me besnikët e tij./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...