E diel, 5 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Juve kujdes,Zidane thërret dhe Pogba përgjigjet: Prioritet është Real Madrid

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetëflijimi/ Zhaneta kishte punuar më herët në shtëpinë e një ish-kryeministri

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, vite më parë ka punuar pastruese në shtëpinë e një...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Ngjarja horror në Kombinat/ Prokuroria nis hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare

Pas ngjarjes së rëndë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetëflijuan, mësohet se Prokuroia ka nisur hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare në...

“Një kombinim sa i frikshëm, aq dhe i rrezikshëm”, ja çfarë ndodhi mbrëmë në këto akse rrugore

Duket se drejtuesit e mjeteve, po ‘rikuperojnë’ periudhën e izolimit. Shumë prej tyre janë bërë shkak të aksidenteve rrugore, pasi lëvizin me shpejtësi tej...

Respekti dhe, nëse duam, dashuria për fanellën bardh e zi nuk është në diskutim. Paul Pogba me siguri nuk e ka harruar të kaluarën e tij në Torino me Juventus, skuadra që e futi atë në futbollin e madh kur ai ishte akoma pak më shumë se një djalë.Megjithatë sot e tij e ardhmja (nëse dhe kur do të jetë larg nga Manchester) e çon në Madrid dhe jo më në Itali. Mesfushori francez ka siguruar vazhdimisht Zidane në këtë drejtim, duke e bërë atë të kuptojë se cili është përparësia e tij aktuale. Të njëjtën gjë ka bërë edhe agjenti i tij, Mino Raiola, i cili ka qenë në kontakt me drejtuesit e Merengues disa herë gjatë javëve të fundit.

Pas një emergjence siç është ajo aktuale, e cila ka revolucionarizuar në mënyrë të pashmangshme strategjitë dhe perspektivat, me pasoja të pashmangshme ekonomike dhe financiare, dhe nëse një rinovim kontraktual aktualisht nuk është i parashikuar dhe i parashikueshëm, Pogba ka vendosur të largohet nga United këtë verë: për klubi anglez rrezikon ta humbasë atë në një transferim falas në vitin 2021 është në të vërtetë shumë i lartë dhe megjithëse çmimet e tregut kanë rënë, një operacion si ai që do të përfshinte francezët do të ishte akoma rreth 100 milion €. Paratë që madrilenët do të ishin të gatshëm të investonin për të kënaqur Zidane, vetë Pogba. e jo më pak Mino Raiola. Me gjithë respektin e duhur ndaj Juve i cili, megjithatë, do të gjente një aleat të vlefshëm në agjentin e fuqishëm italo-holandez në përpjekje për të sjellë Gigio Donnarumma, rastësisht një perlë tjetër e skuadrës së Raiola .

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Cilat janë fatkeqësitë natyrore që godasin më shpesh vendin tonë

Parashikimet klimatike afatgjata projektojnë për Shqipërinë një rritje të temperaturës mesatare vjetore me 5°C dhe pakësim të reshjeve me 15% deri në fund të...

Pas rritjes së numrit të viktimave dhe të infektuarve, reagon Rama

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Së fundmi, ka reaguar...

Nesër rinis transporti publik, çfarë duhet të dini

Pas 4 muajsh, ditën e nesërme pritet që të nisë transporti publik në kryeqytet. Dje, Bashkia e Tiranës njoftoi se kishte rënë dakord me shoqatat...

Basha: Ja plani jonë për bujqësinë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një postim në rrjetin social Facebook, shpalos planin që ka për bujqësinë. “Një fond prej 50 milionë eurosh në...

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese! Ministria e Shëndetësisë sapo ka bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit teksa njoftoi se 2 persona...