Kryesore

Juncker përsërit thirrjen për BE: Shqipëria ka bërë reforma të guximshme


               Publikuar në : 20:46 - 09/10/19 Enno

Ish-Presidenti në largim i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker së fundmi ka ripërsëritur edhe njëherë thirrjen ndaj BE-së që të mbajë premtimin dhe të hapë procesin e bisedimeve në lidhje me negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Dy vendet kanë bërë përparime thelbësore. Vendet kanë bërë përparime, ndaj duhet t’u hapen negociatat. Shqipëria ka ndërmarrë reforma të guximshme”, ka deklaruar ndër të tjera Juncker.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT