E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Juglindja pushtohet nga mjegulla/ Policia apel shoferëve: Bëni kujdes

Prej orëve të para të mëngjesit së kësaj të marte, qarku i Korçës është pushtuar nga mjegulla duke krijuar vështirësi në qarkullim.

Edhe gjatë pasdites janë hasur vështirësi në qarkullimin e automjeteve si pasojë e mjegullës.

Policia Rrugore së fundmi u ka bërë apel drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes dhe të kufizojnë shpejtësinë si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit.

Gjithashtu është bërë thirrje që drejtuesit të shmangin lëvizjet e panevojshme pasi në akset nacionale fushëpamja është e kufizuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...