E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Johnson jep lajmin e madh: Ja kur do të kthehen tifozët në stadiume

Kryeministri britanik, Boris Johnson, është shprehur se tifozët britanikë mund të kthehen në stadiume, duke filluar nga muaji tetor.

Gjatë një konference për shtyp, Johnson tha se ekziston një shans i mirë që gjithçka të kthehet në normalitet brenda disa muajve.

“Qeveria do të marrë përsipër të garantojë sigurinë maksimale përmes testeve të tamponëve që do të kryhen para fillimit të sezonit të ri”, tha ai.

Duket se tifozët anglezë do të duhet të presin edhe pak, përpara se të kthehen të këndojnë, konsumojnë birra dhe të festojnë në stadiume.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...