E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Jetëgjati nuk bëhet dot jetëshkurtër, 100-vjeçarja mposht Covid-in

Një ngjarje e mrekullueshme ka ndodhur në San Pietro. Një 100- vjeçare ka fituar betejën me Covid-19.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryebashkiaku Domeniko Xhampa. Përmes rrjetit të tij social, “Facebook”, Domeniko shkruan se janë të shumtë ata banorë që janë prekur nga pandemia, teksa mes tyre ka qenë dhe një gjyshe e lindur në 1920-ën, e cila është shëruar plotësisht.

Kryebashkiaku sqaroi se janë marrë të gjitha masat për të frenuar përhapjen e covid në bashkëpunim me administratën, policinë bashkiake, kishën, policinë dhe vullnetarët. San Pietro, është një zonë me 4 mijë banorë në Katanzaro të Italisë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit, në Itali janë regjistruar 722 viktima dhe të 25.853 të infektuar me Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...