E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Jeni çmendur apo çfarë? Braçe reagon ashpër ndaj vendimit të Gjykatës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër pas vendimit të Gjykatës në Vlorë, për t’i hequr masën e bllokimit të vendosur nga AKU-ja, një subjekti.

Përmes një postimi në Instagram, Braçe shprehet se ky vendim është skandaloz, teksa deklaron se i ka kërkuar AKU-së të njoftojë çdo institucion që merret me veprimtarinë e gjykatësve, përfshirë KLGJ-në e ONM-në, ashtu si edhe përmbaruesin Asaf Troka.

“A keni turp gjykatës e përmbarues bashkë? Thoni në vendim duke e justifikuar atë se po mbroni interesin publik. Jeni çmendur apo çfarë? Cili është interesi publik?”, shkruan ndër të tjera Brace.

Postimi i plotë:

ZOTI GJYKATES,
A I HA TI KETO FILETO PULE?
ZOTI PERMBARUES,
I HA TI KETO FRUTA DETI?
PO FEMIJEVE TUAJ,
A UA JEPNI PER TI NGRENE?

NESE JO,
PSE DUHET TI HANE FEMIJET E NJEREZVE TE ZAKONSHEM TE KETIJ VENDI?

Ne date 25 korrik,
AKU VLORE, ka bllokuar ne Sarande ne dyqanin e punishten e mishit te shtetasit Arben Haki Mehmeti keto produkte:

1. Fileto pule 1560 kg me date skadance 27. 03. 2019;
2. Mix fruta deti 640 kg me date skadence 20. 10. 2018;
3. Fileto pangasio 1120 kg me date skadence 10. 11. 2018;
4. Pite elviart 1500 cope me date skadence 8. 03. 2019;
5. Patate brasili 100 kg me date skandence 30. 09. 2015;
6. Fileto pule 564 kg me date skadence 2. 01. 2019;
7. Fileto pule Pechugan 720 kg me date skadence 18. 11. 2018;
8. Kofshe derri Seara 540 kg ma date skadence 20. 07. 2019;
9. Shpatull deri 100 kg e paambalazhuar e pa etiketuar, dhjam deri po ashtu 500 kg etj etj gati 7 tone produkte te tilla!

AKU KA BLLOKUAR TE GJITHA KETO PRODUKTE, DYQANIN DHE PUNISHTEN E SALLAMIT!

Me date 31 korrik, gjykatesi Elidon Papazisi ka hequr masen e bllokimit dhe permbaruesi Asaf Troka, pa njoftuar zyrtarisht AKU-ne ka qene ne punishte dhe ka hequr te gjitha vulat e bllokimit!

A KENI TURP GJYKATES E PERMBARUES BASHKE?! Thoni ne vendim duke e justifikuar ate se po mbroni interesin publik;
JENI CMENDUR APO CFARE?
Cili eshte interesi publik,
te hash pula te skaduara?
Apo te hash sallam prej tyre?

AKU DJE KA RIINSPEKTUAR DHE KA BLLOKUAR SERISH CDO GJE!
Nderkohe i kam kerkuar AKU te njoftoje cdo institucion qe merret me veprimtarine e gjykatesve, perfshire KLGj e ONM.

Po ashtu i kam kerkuar AKU te vleresoje procedurat e ndjekura nga permbaruesi e nese sheh veper penale ta kallezoje.

Boll me!

View this post on Instagram

ZOTI GJYKATES, A I HA TI KETO FILETO PULE? ZOTI PERMBARUES, I HA TI KETO FRUTA DETI? PO FEMIJEVE TUAJ, A UA JEPNI PER TI NGRENE? NESE JO, PSE DUHET TI HANE FEMIJET E NJEREZVE TE ZAKONSHEM TE KETIJ VENDI? Ne date 25 korrik, AKU VLORE, ka bllokuar ne Sarande ne dyqanin e punishten e mishit te shtetasit Arben Haki Mehmeti keto produkte: 1. Fileto pule 1560 kg me date skadance 27. 03. 2019; 2. Mix fruta deti 640 kg me date skadence 20. 10. 2018; 3. Fileto pangasio 1120 kg me date skadence 10. 11. 2018; 4. Pite elviart 1500 cope me date skadence 8. 03. 2019; 5. Patate brasili 100 kg me date skandence 30. 09. 2015; 6. Fileto pule 564 kg me date skadence 2. 01. 2019; 7. Fileto pule Pechugan 720 kg me date skadence 18. 11. 2018; 8. Kofshe derri Seara 540 kg ma date skadence 20. 07. 2019; 9. Shpatull deri 100 kg e paambalazhuar e pa etiketuar, dhjam deri po ashtu 500 kg etj etj gati 7 tone produkte te tilla! AKU KA BLLOKUAR TE GJITHA KETO PRODUKTE, DYQANIN DHE PUNISHTEN E SALLAMIT! Me date 31 korrik, gjykatesi Elidon Papazisi ka hequr masen e bllokimit dhe permbaruesi Asaf Troka, pa njoftuar zyrtarisht AKU-ne ka qene ne punishte dhe ka hequr te gjitha vulat e bllokimit! A KENI TURP GJYKATES E PERMBARUES BASHKE?! Thoni ne vendim duke e justifikuar ate se po mbroni interesin publik; JENI CMENDUR APO CFARE? Cili eshte interesi publik, te hash pula te skaduara? Apo te hash sallam prej tyre? AKU DJE KA RIINSPEKTUAR DHE KA BLLOKUAR SERISH CDO GJE! Nderkohe i kam kerkuar AKU te njoftoje cdo institucion qe merret me veprimtarine e gjykatesve, perfshire KLGj e ONM. Po ashtu i kam kerkuar AKU te vleresoje procedurat e ndjekura nga permbaruesi e nese sheh veper penale ta kallezoje. Boll me!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...