E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar tregut valutor vendas.

Ndërkaq Dollari amerikan ka shënuar një zbritje të konsiderueshme prej 0.8 pikë në raport me periudhën e 29 qershor – 03 korrik, duke u blerë sot me 109.6 lekë dhe duke u shitur me 110.6 lekë.

Paundi britanik gjithashtu ka pësuar një dobësim të vlerës prej 0.6 pikë nga java e shkuar duke u blerë sot me 136.4 lekë dhe duke u shitur me 137.4 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Franga zvicerane është dobësuar këtë të hënë me 0.3 pikë krahasuar me javën që lamë pas duke u blerë sot me 115.6 lekë dhe duke u shitur me 116.6 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...