E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja. Dobësohet monedha vendase

Monedha e përbashkët evropiane e ka mbyllur këtë javë në vlera të qëndrueshme pasi është blerë edhe këtë të premte me 123.9 lekë dhe është shitur me 124.5 lekë.

Ndërkaq Paundi britanik, ka fituar 0.4 pikë ditën e sotme në raport më një ditë më parë duke u blerë me 137 lekë dhe duke u shitur me 138 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Referuar tregut valutor vendas edhe Dollari amerikan ka shënuar një rritje prej 0.2 pikë nga dita e djeshme teksa është blerë sot me 110.2 lekë dhe është shitur me 111 lekë.

Franga zvicerane e ka mbyllur javën pozitivisht pasi është rritur me 0.2 nga dita e enjte pasi është blerë sot me 115.9 lekë dhe është shitur me 116.9 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...

Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të zbardhë ekzekutimin e Artan Santos, drejtuesin e bankës Credins, të...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...