E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja, dobësohet dollari amerikan

Kjo javë është mbyllur pozitivisht për monedhën europiane e cila blihet këtë të premte me 123.7 lekë dhe shitet me 124.3 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Ndërkaq dollari amerikan ka humbur 0.2 pikë këtë fund jave duke u blerë sot me 109.6 lekë dhe duke u shitur me 110.4 lekë krahasuar me një ditë më parë.

Referuar tregut valutor vendas, paundi britanik ka regjistruar një rritje prej 0.6 pikë nga dita e djeshme duke e mbyllur javën në blerje me 137.3 lekë dhe në shitje me 138.5 lekë.

Franga zvicerane gjithashtu ka shënuar një rritje këtë të premte prej 0.3 pikë nga dita e enjte, duke u blerë sot me 115.8 lekë dhe duke u shitur me 116.9 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...

Trondisin mjekët në Wuhan: Na kërkuan të gënjejmë për vdekjet nga Covid (Video)

Wuhani është në qendër të vëmendjes pas spekulimeve se koronavirusi ka dalë fillimisht nga një laborator në qytetin kinez. Daily Mail shkruan se një dokumentar...

Vaksinimi kundër Covid-19/ Vuçiç: Të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët

Presideni i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se janë të gatshëm që të ndihmojnë shqiptarët me vaksina. I pyetur nga gazetarët, ai tha se serbët...

Kryemadhi: Unë dhe Iliri dikur shkruanim letra, tani dashuria është me telefon

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, gjatë takimit që ka pasur në Fier me qytetarët ka thënë se të rinjtë sot janë bërë asocialë për...