E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Jani është mirë”/ Vëllai i Prengës telefonoi prindërit pas rrëmbimit

Zbardhen detaje tjera nga rrëmbimi dhe ekzekutimi i 49-vjeçarit, Jan Prenga.

Bëhet me dije se vëllai i tij që ndodhet jashtë shtetit ka komunikuar me prindërit, sapo ka mësuar për rrëmbimin e tij. Ai i ka kërkuar atyre që të mos flasin me policinë pasi vëllai ishte mirë dhe se do ta kthenin në shtëpi.

“U kërkon të qëndrojnë larg vëmendjes së policisë, i kërkon të mos japin detaje për marrjen peng të Jan Prengës. Ai i qetësonte familjarët duke thënë se Jani ishte mirë dhe po mbahej peng në zonën e Shijakut”, raportoi gazetarja Klodiana Lala për News24.

Telefonatat janë përgjuar nga policia, e cila kishte vendosur mjetet në shtëpinë e familjes Prenga sapo u mor vesh për rrëmbimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...