E hënë, 1 Qershor, 2020
20 C
Tirana

“Jam tifoz i Interit, kam lindur zikaltër”, trajneri i ri i Milanit tërbon tifozat kuqezi

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Trajneri aktual i skuadrës së Milanit, Marko Xhampaolo, do t’i lërë vendin në pankinën kuqezi, ish-trajnerit të Interit, Stefano Pioli. Por pavarësisht se në Itali ky është një fakt i kryer, lajmi nuk është bërë zyrtar akoma.

Mirëpo tifozët e Milanit duken të pakënaqur me zgjedhjen e trajnerit. Ata kanë shpërthyer plot zemërim në rrjetet sociale, duke publikuar meme tallëse me hashtagun #Pioliout (Pioli jashtë).

Përveç kësaj, tifozët kuqezi kanë risjellë në vëmendje një intervistë të trajnerit Pioli në vitin 2016, kohë në të cilën ai drejtonte klubin e Interit.

“Jam tifoz i Interit. Familja ime është e gjitha interiste. Pastaj, profesioni im më mori diku tjetër, por besimi im është këtu. Jam rritur me korin “me Bekalosin dhe Pasinaton do fitojmë kampionatin”, deklaronte Pioli në vitin 2016.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbledhje në SPAK/ Altin Dumani emërohet zëvendës drejtues

SPAK cakton emrat e prokurorëve që do drejtojnë sektorët e Prokurorisë së Posaçme. Gjatë një mbledhje të prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, u diskutuan...

Protestat në SHBA, tensionohet keq situata

Protestat paqësore u shndërruan në plaçkitje, vënie zjarri dhe dhunë në të gjithë Shtetet e Bashkuara pas vdekjes së George Floyd-it ndërsa ishte në...

Keni plane për të shkuar nesër në plazh? Moti ka rezervuar sërish surpriza

Sot pasdite (e hënë, dt. 01) dhe nesër (e martë, dt. 02), priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Ekspertët e Shëndetit, të shqetësuar: Masat anti-Covid po lehtësohen para kohe

Ekspertët e Shëndetit nga e gjithë bota janë shprehur të shqetësuar rreth faktit që masat anti-Covid po lehtësohen para kohe. Ata theksojnë se masat shtrënguese...
WhatsApp KONTAKTO TT