Kryesore

“Jam për teatër të ri, sepse e dua zhvillimin”, Rama citon Gazmend Pajën


               Publikuar në : 22:05 - 19/08/19 Enno

Kryeministri Rama ka postuar në Facebook këtë herë, mesazhin e aktorit të njohur të humorit, Gazmend Pajën, në lidhje me teatrin.

Aktori shprehet pro një teatri të ri, teksa deklaron se edhe ata që nuk kanë qenë dakord më përpara, e kanë kuptuar se kjo gjë është në të mirë të të gjithëve.

Postimi i plotë:

Gaz Paja s’ka nevojë për asnjë prezantim besoj?
GAZMEND PAJA:
Fryma është pozitive, edhe ata që nuk kanë qenë dakord, janë bërë të logjikshëm dhe kanë kuptuar se kjo është në të mirë. Jam pro teatrit të ri, unë respektoj maksimalisht legjendat që kanë kaluar dhe janë gjallë, por jam edhe natyrë që e dua zhvillimin për vete dhe për ata që do vijnë pas nesh. Le ta mbajmë atmosferën pozitive, bashkëpunuese. Ndoshta artistit nuk i duhet teatër se artin e tij e bën kudo, por jam për një teatër të ri se jam pro zhvillimit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT