E mërkurë, 3 Qershor, 2020
23 C
Tirana

“Jam armik i qeverisë”, nga yll futbolli në shofer taksie (FOTO)

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Mashtroi biznesmenin turk/ Prokuroria kërkon deri në 10 vite burg për Sinan Idrizin

Prokuroria në Turqi ka kërkuar që aksioneri i kompanisë ajrore “Air Albania”, Sinan Idrizi, të dënohet me 3 deri në 10 vite burg për...

Gazetarja nxjerr detaje të rënda: Dy vajza të tjera janë ngacmuar nga roja e shkollës

Duket se përdhunimi i vajzës 15-vjeçare nuk është rasti i vetëm, pasi të njëjtin fat kanë patur edhe dy shoqet e saj. Detaje të...

Meta kthen në Kuvend ligjin ‘Për shërbimet e pagesave’

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për shërbimet e pagesave”. Sipas Metës, një nga arsyet e kthimit të ligjit...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

EMRI/ Hapi zjarr ndaj policisë, efektivët me snajpera rrethojnë banesën në Kamëz

Një person është vetëdorëzuar në polici, pasi hapi zjarr ndaj uniformave blu. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5., i ishin drejtuar banesës së...

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet...

Nga yll futbolli në shofer taksie. Kjo është historia e trishtë që i përket ish-futbollistit Hakan Sukur, 48-vjeç. Shumë tifozë futbolli sjellin në kujtesë sulmuesin Hakan Sukur, si lojtarin që ka shënuar golin më të shpejtë të historisë së Botërorit me kombëtaren e Turqisë. Njëkohësisht edhe si një nga sulmuesit më të mirë të historisë së Gallatasarajit, i cili me golat e tij tërhoqi vëmendjen e Interit, duke luajtur me zikaltërit për dy sezone në Serinë A.

Jeta e tij do të ndryshonte, pasi u bashkua me partinë e Recep Tayyip Erdoğan. Ai u arratis në SHBA në vitin 2015, ndërkohë që i burgosën të atin.

Sukur tregon pa ndroje se pasi i konfiskuan pasurinë, i është dashur që të nisë gjithçka ka hiçi. Hakan Sukur shprehet se jeta e tij nuk ka qenë aspak e lehtë, e ndërsa fëmijët e tij janë sulmuar në rrugë. Po kështu, edhe në biznesin e bashkëshortes së tij kanë hedhur gurë.

“Kam nisur të punoj pasi më konfiskuan çdo pasuri që kisha, nuk kam më asgjë. Erdogani m’i mori të gjitha. Më hoqi të drejtën e lirisë, të drejtën e fjalës, të shprehjes dhe të punës.

Pas çdo deklarate që bëja, më kërcënonin. Fëmijët e mi janë sulmuar në rrugë, në butikun e gruas sime hodhën gurë… Kur u largova nga Turqia, burgosën babanë dhe më konfiskuan çdo pasuri. Njerëzit që kanë lidhje me mua, e kanë jetën shumë të vështirë në Turqi”, tregon ish-futbollisti.

Hakan Sukur u akuzua se mori pjesë në grushtin e shtetit, që mendohet se e organizoi Fetullah Gulen në vitin 2016, por 48-vjeçari thotë se ende nuk e di se për çfarë akuzohet saktësisht. “Kush ishte roli im në grushtin e shtetit? Askush nuk ma ka thënë këtë deri më sot. Kam bërë vetëm gjëra që janë të ligjshme, por quhem Hakan Sukur. Jam armik i qeverisë, jo i shtetit dhe kombit turk. E dua flamurin dhe vendin tim”, thekson ish-futbollisti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I dyshuar si ekstremist/ Ja kush është Ronald Kryemadhi që kërcënoi policinë në Kamëz (FOTO)

Një 35-vjeçar i identifikuar si Ronald Kryemadhi, qëlloi mbi punonjësit e policisë me armë, për shkak se këta të fundit kishin shkuar për të...

Tentuan të grabisin karburantin në Durrës, kapen në Krujë dy të shpallurit në kërkim

Dy të rinj janë arrestuar sot në Krujë, pasi ishin shpallur në kërkim për vjedhje të mbetur në tentativë. Në pranga kanë rënë shtetasit Xh....

Zaida Çobo padit Ardi Veliun dhe kërkon 1 milion lekë dëmshpërblim

Pak ditë më parë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, shokoi mbarë opinionin publik me një veprim të paprecedentë. Në përpjekje...

Qeveria merr 4 vendime për Rindërtimin/ Ahmetaj: Sot nis programi i granteve për Shijakun

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka deklaruar se qeveria ka marrë katër vendime për procesin e rindërtimit. Përmes një deklarate për mediat, Ahmetaj bën me...

Dokumenti/ Zbardhet marrëveshja e koalicionit mes LDK-së dhe Listës Serbe

Parlamenti në Kosovë ka votuar qeverinë e re të kryesuar nga Avdullah Hoti i LDK-së, me 61 vota. Për qeverinë e re të Kosovës...
WhatsApp KONTAKTO TT