E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Ja vlera marramendëse e pasurisë së Devi Kasmit, kishte bandë kokaine në Milano

Zbardhen detaje të reja nga dosja e Prokurorisë së Tiranës mbi sekuestrimin e pasurive të familjarëve të Devi Kasmit, ky i fundit i vrarë në janar të vitit 2018.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se Organi i Akuzës ka sekuestruar pasuri me vlerë 10 milionë euro, ku pasuritë kryesore rezulton në emër të bashkëshortes së Devi Kasmit, Ereda Selimi, por edhe të familjarëve të tjerë, si nëna dhe të afërm. Hetimet nga Prokuroria nisën pas vrasjes së Kasmit, pasi kishte dyshime se bashkëshortja e tij kishte kryer pastrim parash.

Gjithashtu, pas vrasjes së Kasmit, në banesën e tij janë sekuestruar kokainë dhe heroinë. Pastaj, u konfirmua se ai drejtonte një bandë të drogërave të forta, me bazë në Milano, anëtar i së cilës ishte dhe kunati i Kasmit, Olsi Shehu.

Nga hetimet, ka rezultuar se Devi Kasmi jo vetëm drejtonte një grup të struktura kriminal në Milano, por kishte bërë shtrirjen e tij edhe në Shqipëri, ku trafikonte kryesisht kokainë dhe heroinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...