E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Ja tunika e re që do të veshin 8 prokurorët e parë të SPAK-ut (FOTO)

Ditën e sotme ka filluar zyrtarisht punën  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit ose siç njihet shkurt SPAK. Para presidentit janë betuar 8 gjyqtarët e parë të këtij institucioni që do të udhëheq hetimet e zyrtarëve të lartë dhe bosëve të krimit.

Krahas betimit të tyre është bërë gati dhe përgatitja e zyrave ku do të punojnë dhe Prokurorët e SPAK-ut. Një nga elementët e rinj është dhe tunika që tashmë do të veshin prokurorët e SPAK-ut.

Kujtojmë që aktualisht në prokurorë të SPAK janë: znj. Elida Kaçkini, znj. Enkeleda Millonaj, z. Edvin Kondili, z. Behar Dibra, z. Arben Kraja, z. Klodian Braho, z. Ened Nakuçi dhe z. Altin Dumani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...

Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Nëse do të ndërmerrni një udhëtim ditor në shkretëtirën e Saharasë në Afrikën e Veriut, do të duhet të keni me vete më shumë...

Burgosja e Navalny/ BE bie dakord për sanksione të reja kundër Rusisë

Për shkak të veprimit kundër kritikut të Kremlinit Navalny, ministrat e jashtëm të BE kanë rënë dakord për sanksione të reja kundër Rusisë. Përgjegjësit...