E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Ja si të ruani sa më gjatë ngjyrën çokollatë nga plazhi

Pasi marrim ngjyrën e çokollatës aq të dëshiruar nga të gjithë në plazh, dëshira është që ta mbajmë për një kohë të gjatë. Pas ditëve dhe orëve të gjata në diell, këshilla që vlen për këdo është kujdesi për trupin.

Nga rrezet e diellit, por edhe nga djegia, shtresat e lëkurës ndahen nga njëra-tjetra, ndaj nxirja merr shpesh formën e hartave.

Për ta shmangur këtë, gjatë dushit përdorni kremra ose sapunë me kokrriza, scrub-e, që lëkura të pastrohet më lehtë dhe të ndihmojnë të kesh lëkurë uniforme.

Mjafton të bëni dy-tre herë në javë scrub: Mënyra më e mirë për të patur një nxirje perfekte dhe uniforme që zgjat në kohë është duke eleminuar paraprakisht qelizat e vdekura nga lëkura. Për këtë arsye, ju vjen në ndihmë scrubi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë, duke shtuar se...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...