E premte, 30 Korrik, 2021
18.5 C
Tirana

Ja me çfarë note u vlerësua talenti shqiptar i Bayernit

Kampioni Bayern Munich ka fituar me lehtësi ndaj Frankfurtit përkundër shumë mungesave në një ndeshje të Bundesligës, në të cilën debutoi si titullar edhe talenti kosovar, Meritan Shabani, të shtunën pasdite.

Kosovari u zëvendësua nga Thiago Alcantara në minutën e 56-të të ndeshjes. Djelmoshat e Jupp Heynckes triumfuan 4-1 me golat e Dorsch në minutën e 43-të, Sandro Wanger në minutën e 76-të, Rafinhas në minutën e 87-të dhe Sules në të 90-tën.

Golin e vetëm për mysafirët e realizoi Sebastian Haller në minutën e 78-të. Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Punonjësit federalë përsëri me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....

Kualifikim historik/ Laçi në raundin e tretë të Conference League

Mund të quhej si mision i pamundur, por në futboll kjo fjali ekziston vetëm në letër, sepse fusha flet ndryshe. Me plot meritë, Laçi ka...

Izraeli nis të aplikojë dozën e tretë të vaksinës anti-covid

Izraeli do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit mbi 60 vjeç, konfirmoi të enjten kryeministri i këtij...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Conference League/ Partizani nuk ia del, Bazeli e eleminon në raundin e dytë

Partizani pësoi një tjetër humbje ndaj Bazelit, teksa kësaj here u mund 0-2 në ‘’Elbasan Arena’’. Zviceranët arritën të menaxhonin mjaft mirë rezultatin duke...