E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Ja cilat janë 15 kafshët më vdekjeprurëse për njerëzit në botë

15- Peshkaqenët: Mesatarisht 6 të vdekur në vit.

14- Ujqërit: Mesatarisht 10 të vdekur në vit.

13-Luanët: Mesatarisht 22 të vdekur në vit.

12- Elefantët: Mesatarisht 500 të vdekur në vit.

11- Hipopotamët: Mesatarisht 500 të vdekur në vit.

10- Krimbi Shirit: Mesatarisht 700 të vdekur në vit

9-Krokodilët: Mesatarisht 1.000 të vdekur në vit.

8-Krimbat Askaris: Mesatarisht 4500 të vdekur.

7- Mizat Ce-Ce: Mesatarisht 10.000 të vdekur në vit.

6-Insektet vrasëse: Mesatarisht 12.000 të vdekur në vit.

5- Kërmijtë e ujërave të ëmbla: Mbi 20.000 të vdekur në vit.

4-Qentë: Mesatarisht 35.000 të vdekur në vit.

3-Gjarprinjtë: Mesatarisht 100.000 të vdekur në vit.

2-Vrasja e njerëzve me njëri-tjetrin: Mesatarisht 437.000 viktima në vit.

1-Mushkonjat: Mesatarisht 750.000 të vdekur në vit.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...