E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

Ja çfarë moshe kanë të prekurit me koronavirus në Shqipëri, 3 në reanimacion

Lexo edhe ...

Humb papritur jetën aktori i “The Flash”, Logan Williams

Aktori Logan Williams vdiq në moshën 16 vjeç. Shkaqet e vdekjes së interpretuesit të ri 'Barry Allen' në serialin 'The Flash' nuk janë bërë...

Manastirliu: Koronavirusi është i frikshëm, por e ka një dobësi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një video-mesazhi u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm. Në kohën kur në Shqipëri janë shënuar...

Edhe Cristiano Ronaldo përshtatet: Georgina i pret flokët në shtëpi

Cristiano Ronaldo-s me siguri i ka munguar shumë futbolli, por si të gjithë të tjerët është në shtëpi duke pritur momentin për t'u rikthyer...

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Kryeministri Rama ka bërë një përmbledhje të gjendjes në të cilën ndodhen të prekurit me koronavirus. Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ai njofton se në Spitalin Infektiv janë shtruar 20 persona të moshës nga 30 vjeç deri 85 vjeç.

Nga këta, 3 janë në reanimacion, ku njëri prej tyre është me frymëmarrje të drejtuar.

Referuar deklarimeve të autoriteteve shëndetësore të vendit, numri i konfirmimeve pritet të rritet më tej këtë javë.

Statusi

🔴 SOT, NË VIGJILJE TË JAVËS QË SIPAS TË GJITHA STATISTIKAVE NGRE FURTUNËN KEMI TË SHTRUAR 20 MOTRA E VËLLEZËR, NGA TË CILËT

10 JANË TË MOSHËS 60-85 VJEÇ
6 JANË TË MOSHËS 50-60 VJEÇ
4 JANË TË MOSHËS 30-49 VJEÇ

🔴 VETËM 3 PREJ TË SHTRUARVE JANË NË REANIMACION DHE 1 PREJ TYRE ME FRYMËMARRJE TË DREJTUAR. TË TJERËT JANË NË GJENDJE TË QËNDRUESHME DHE 3 NGA KËTA SHFAQIN SHENJA INKURAJUESE PËRMIRËSIMI

🔴 ZOTI U DHËNTË MJEKËVE E INFERMIERËVE QË KUJDESEN PËR TA TË GJITHË FORCËN E FRYMËZIMIN QË U DUHET DHE LUTJET TONA LEHTËSOFSHIN RRUGËN E KTHIMIT NË JETËN NORMALE TË ÇDONJËRIT PREJ TË SHTRUARVE

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri ka shkuar në 42 të prekur. Disa ditë më parë, një prej të prekurve, ndërroi jetë në Spitalin e Durrësit ndërsa deri më tani vatra e të infektuarve është zgjeruar në Tiranë, Rrogozhinë, Elbasan, Durrës, Lushnje dhe Fier. E vetmja këshillë e përbashkët e institucioneve dhe mjekëve është që qytetarët të qendrojnë në shtëpi, dhe të kenë sa më pak kontakte me të tjerët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Humb papritur jetën aktori i “The Flash”, Logan Williams

Aktori Logan Williams vdiq në moshën 16 vjeç. Shkaqet e vdekjes së interpretuesit të ri 'Barry Allen' në serialin 'The Flash' nuk janë bërë...

Manastirliu: Koronavirusi është i frikshëm, por e ka një dobësi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një video-mesazhi u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm. Në kohën kur në Shqipëri janë shënuar...

Edhe Cristiano Ronaldo përshtatet: Georgina i pret flokët në shtëpi

Cristiano Ronaldo-s me siguri i ka munguar shumë futbolli, por si të gjithë të tjerët është në shtëpi duke pritur momentin për t'u rikthyer...

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT