E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Ja çfarë e shkaktoi vdekjen në moshën 24-vjeçare të sportistit shqiptar

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), dha lajmin se është shuar në moshën 24 vjeçare notari Klavio Meca. Presidenti i KOKSH-it Viron Bezhani, zbuloi se Meca pësoi një atat kardiak sapo doli nga një lokal në Prishtinë, ku ishte me disa shokë.

Ai tha më tej se notari Klavio Meca ishte një djalë mjaft pozitiv, dhe sportist i talentuar. Largimi i tij është një humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për sportin shqiptar.

“Një lajm i hidhur për sportin shqiptar. I shpreh ngushëllimet familjes. Klavio Meca ishte në Prishtinë me disa shokë për qejf. Sapo ka dalë nga një lokal, ka pësuar atak kardiak.

Ishte një djalë mjaft pozitiv dhe sportist i talentuar. Vetëm fjalë të mira dëgjoja për të. Largimi i tij është një humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për sportin shqiptar”, tha Bezhani për ‘Abcnews.al’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...